Czy istnieje punkt G?

Co to jest punkt G?

Jest najbardziej wrażliwą, najbardziej tajemniczą i najtrudniejszą do znalezienia strefą erogenną kobiety.

Jego nazwa to skrót od: Punkt Gräfenberga (Gräfenberg spot). Termin pojawiał się w piśmiennictwie po raz pierwszy w 1981 r. na cześć niemieckiego lekarza, który jako pierwszy zasugerował istnienie punktu erogennego w pochwie.

Większość doniesień naukowych dotyczących punktu G opiera się na klinicznych obserwacjach pacjentek opisujących jego istnienie.

Pomimo wielu doniesień o istnieniu punktu G trudno znaleźć w fachowej literaturze jednoznaczne dowody potwierdzające lub wykluczające jego istnienie.

Występowanie punktu G nie zostało dotychczas wystarczająco potwierdzone ani w badaniach anatomicznych, ani biochemicznych.

Według niektórych naukowców istnieje możliwość, że nie wszystkie panie posiadają punkt G.

Kto odkrył punkt G?

Koncepcję punktu G zapoczątkował niemiecki ginekolog i położnik Ernst Gräfenberg w 1950 r. Lekarz opisał obszar na przedniej ścianie pochwy, którego stymulacja prowadzi do satysfakcji seksualnej kobiety. Przytaczał on relacje kobiet, które będąc seksualnie podniecone wyczuwały w pochwie niewielkie, pulsujące wybrzuszenie, całkowicie znikające po szczytowaniu.

Jak znaleźć punkt G?

Punkt G można odnaleźć wyłącznie wtedy, gdy kobieta jest podniecona. Tylko w stanie pobudzenia punkt ten nabrzmiewa i uwypukla się. Niektóre kobiety podają, że punkt G jest chropowaty.

Gdzie znajduje się punkt G?

Niewielkie, niezwykle wrażliwe miejsce, znajdujące się ok. 5 cm. od wejścia do pochwy, na jej przedniej ścianie – to charakterystyka punktu G.

Czy wiesz, że…

Pobudzanie punktu G początkowo daje kobiecie poczucie parcia na mocz, a dopiero po tym uczucie narastającego podniecenia seksualnego.

Co daje stymulowanie punktu G?

Drażnienie punktu G powoduje zwiększenie seksualnego pobudzenia i w konsekwencji doprowadzić może do orgazmu.

Jak pieścić punkt G?

Punkt G pieścić można na różne sposoby – ruchem okrężnym/posuwistym/delikatnie/z naciskiem, w zależności od upodobań konkretnej kobiety.

Czy wiesz, że…

Wiele kobiet nie wie o tym, że posiada punkt G, co może wynikać z braku doświadczeń masturbacyjnych pochwy. Większość pań masturbuje się pieszcząc łechtaczkę. Dotykanie palcami pochwy wewnątrz nie jest popularną wśród kobiet techniką masturbacyjną.

Czy punkt G można powiększyć?

Istnieją zabiegi mające na celu powiększenie punktu G. Polegają one na wstrzykiwaniu w błonę pochwy kalogenu, lub kwasu hialuronowego po to by wybrzuszyć przednią ścianę pochwy. Zabiegi mają  spowodować zwiększenie doznań podczas penetracji pochwy. Jednak procedur tych nie zbadano naukowo, wobec czego nie wiadomo jaka jest ich skuteczność, oraz czy są bezpieczne.

Jaką wielkość ma punkt G?

Punkt G to uważa się za organ, który ma powierzchnię ok. 1,5-2 cm2 i nie został dotychczas szczegółowo zbadany oraz opisany.

Jednak zdaniem niektórych badaczy punkt G nie jest malutką przestrzenią, punktem na ścianie pochwy, tylko narządem wewnętrznym, który zalicza się do tzw. platformy orgazmicznej.

Co to jest platforma orgazmiczna?

Za platformę orgazmiczną uznaje się cały systemu naczyń połączonych w obrębie kobiecych narządów płciowych, których drażnienie doprowadza do orgazmu. Platformę orgazmiczną opisuje się jako przestrzeń pomiędzy łechtaczką, a odbytem, którą stymulować można przez ścianę pochwy.

Czy mężczyźni mają punkt G?

O punkcie G wspomina się także w odniesieniu do mężczyzn. To silnie unerwiona prostata. Męski punkt G niektórzy panowie odkrywają podczas badania prostaty przez odbyt.

A może to wszystko jest mitem?

Być może popularność punktu G nie wynika z jego wyjątkowości, ale ze społecznej potrzeby jego istnienia, która napędza przemysł – produkcja poradników, filmów, specyfików, mających służyć ludziom do zwiększenia intensywności seksualnych doznań dzięki odnalezieniu punktu G.