Typy kochanków *

Sprawdź, którym typem kochanka jesteś. Sprawdź, do jakiego typu zalicza się Twój kochanek!

Sportowiec

Dość często spotykany typ. To mężczyzna „zaliczający panienki” – mający na swoim koncie dużą ilość kochanek, traktujący seks jak sport, a kobiety jak obiekt erotyczny. Jego poczucie męskiej atrakcyjności buduje ilość zdobytych kobiet. Potrafi być bardzo finezyjny w łóżku, zadowalać i olśniewać panie, budować w nich poczucie, że trafiły na prawdziwego rodzynka.
Sportowcowi trudno stworzyć związek, nawet wtedy, gdy bardzo tego pragnie.

Don Juan

Podtyp Sportowca, który zmienia kochanki nie po to, by budować poczucie własnej atrakcyjności seksualnej, ale dlatego, że ciągle potrzebuje sprawdzać się jako mężczyzna i udowadniać sobie swoją męskość.

Ekspert

Spotykany rzadziej niż Sportowiec. Do tej kategorii zalicza się mężczyznę łaknącego wiedzy, nie tylko teoretycznej, ale także praktycznej. Ekspert dużo czyta, lubi nowinki. Pragnie w seksie doświadczać wszystkiego, o czym się dowiedział i do tego jest mu potrzebna kobieta. Nie liczy się z jej potrzebami, emocjami, wrażeniami.

Gość

To kochanek narzucający, także w związku, swoją wizję świata. Odwiedza kobietę w dogodnym dla siebie czasie, zapowiada się i oczekuje uroczystego przyjęcia w ponętnym stroju, z zastawionym stołem, w odpowiedniej atmosferze.

Pan i Władca

Czyli kochanek apodyktyczny, decyzyjny, nie znoszący sprzeciwu. Kobieta ma być mu wdzięczna za to, że właśnie ją wybrał. Pan i Władca gustuje zazwyczaj w kobietach mało atrakcyjnych, z kompleksami, które są w stanie zgodzić się na wszystko.

Ignorant

To typ, budujący swoją wiedzę na temat damsko-męskiej rzeczywistości na podstawie treści zaczerpniętych z pornografii i stereotypów, a nie własnych doświadczeń w relacjach z kobietami i obserwacji rzeczywistego damsko-męskiego świata. W sprzyjających okolicznościach Ignorant może się wyedukować i stworzyć udany związek.

Paź

Kochanek, którego relacje są niesymetryczne. Nastawiony jest na kobietę, zaspokajanie jej, uszczęśliwianie. To on stara się o trwałość związku. Robi wszystko czego ona chce, jest w niej zakochany, często bez wzajemności. Paź czuje wdzięczność za to, że kobieta go nie odtrąca, a nawet wpuszcza do swojej alkowy. Niektórzy mężczyźni funkcjonują w roli pazia całe życie.

Casanova

Inaczej kochanek – przyjaciel. Wyczulony na kobiece pragnienia, umiejący rozmawiać, słuchać, dbający o nią, jej komfort, uczucia. Nawet po zakończeniu romansu Casanova ma dużo sympatii do swojej ex, zawsze jest chętny do pomocy i udzielenia wsparcia. Mężczyzna tego typu poprzez romanse poszukuje ideału kobiety. Czasami zaprzestaje poszukiwań i wchodzi w satysfakcjonujące relacje, tyle, że niestałe. Zdarza się, że odnajduje ideał i wówczas tworzy udany związek. Jednak, aby być wiernym musi wykonać ogromną pracę nad sobą. Jeśli Casanova jest żonaty i miewa kochanki, nie mają one większego wpływu na małżeństwo. Daje im jasny komunikat, że żona jest najważniejsza i nie zamierza się z nią rozwodzić.

Nieudacznik

Czyli typ nierozumiejący natury i seksualności kobiet. Do tego bardzo zamknięty na poszerzanie wiedzy i umiejętności. To mężczyzna ograniczony do swojego męskiego świata, nie mający wyczucia i nieumiejący być delikatnym w łóżku.

Nie znalazłeś w tym siebie? Nie znalazłaś w tym swojego kochanka? A to dlatego, że typy rzadko występują w czystej postaci. Najczęściej dwa, bądź trzy mieszają się ze sobą. I co bardzo ważne, mężczyźni bywają różni przy różnych kobietach. Ten sam facet, przy jednej kobiecie może stać się Gościem, przy innej Panem i Władcą. Do tego, konkretnym typem kochanka nie trzeba być całe życie – np.: Ignorant, ma szansę przemienić się w Pazia.

Nie tylko natura mężczyzny sprawia, że jest konkretnym typem kochanka. Równie istotne są potrzeby jego partnerki, to jakiego kochanka pragnie.

* klasyfikacja prof. Z. Lwa-Starowicza

Poczytaj także:
Dlaczego mężczyzna nie chce się żenić