Pouczające pieszczoty

Wspomnienie dziewczyny

Jednym z najwcześniejszych wspomnień Jagody, związanych z życiem seksualnym, jest scena, w której chłopak wkłada ręce pod jej bluzkę.

Jagoda, wówczas nastolatka, po raz pierwszy pozwoliła swojemu chłopakowi na taki gest. Było jej bardzo przyjemnie, jednak mimo nacisków z jego strony, nie zgodziła się na nic więcej. Pieszczoty, na które wówczas sobie pozwoliła były ważnym i dużym wydarzeniem, będącym dla niej kolejnym etapem budowania związku. Długo na to czekała i długo to w myślach planowała. W jej przeżyciu, zezwolenie drugiemu człowiekowi na intymny dotyk oznaczało rozpoczęcie współżycia seksualnego.

Gdy tylko zostawali sami przytulali się, całowali i dotykali. Początkowo pieszczoty dotyczyły górnych części ciała, z czasem, przeniosły się także w dolne partie i zaczęły obejmować genitalia. Petting, necking tak określa się tego typu dotyk. Nie od razu, ale po kilku takich doświadczeniach zaczęli przeżywać orgazmy, i ona i on. Do inicjacji seksualnej nigdy nie doszło, choć o niej rozmawiali i ją dokładnie planowali. Jagoda potrzebowała czasu, by poczuć się gotową na utratę dziewictwa… Nastały wakacje, chłopak wyjechał do babci, a po wakacyjnej przerwie przeprowadził się do innego miasta. Korespondowali ze sobą. Parę razy udało im się spotkać. Jednak znajomość nie przetrwała.

Jagoda przeżyła „pierwszy raz” ze swoim kolejnym chłopakiem. Po kilkunastu tygodniach randkowania nadarzyła się ku temu okazja i zakochani z niej skorzystali. Jagoda bardzo miło wspomina to wydarzenie.

Wspomnienie chłopaka

Marcin jako swoje pierwsze doświadczenie seksualne w parze podaje inicjację. Wyjechałem na letni obóz. Poznałem tam dziewczynę. Pierwszą wspólną noc spędziliśmy na rozmowie. Na drugi dzień byliśmy już parą i gdziekolwiek szliśmy, trzymaliśmy się za ręce. Kolejny wspólny wieczór zakończył się seksem. Gdy wszyscy inni byli na ognisku, my, w moim pokoju, odbyliśmy stosunek. Był to mój pierwszy raz. Jej nie. Nigdy więcej się to nie powtórzyło, bo nie było warunków. Do końca obozu całowaliśmy się jedynie i przytulaliśmy. Oczywiście, wszędzie chodziliśmy razem trzymając się za ręce. Obóz się skończył, znajomość też.

Kolejnym jego doświadczeniem z dziewczyną był stały związek. Już na samym początku „chodzenia” Marcin dążył do kontaktu seksualnego, jednak dziewczyna go kontrolowała. Początkowo zezwalała na pocałunki, z czasem pozwoliła dotykać swoich piersi, a dopiero po paru miesiącach zgodziła się na wspólne pieszczoty całego ciała. Do stosunku seksualnego doszło z inicjatywy chłopaka, po kilkunastu miesiącach trwania związku. Marcin miło wspomina to wydarzenie.

Typowa dla nastolatków różnej płci jest rozbieżność interesów seksualnych

Dziewczęta dążą przede wszystkim do budowania więzi i bliskości, a chłopcy do kontaktu cielesnego. Wstępne formy aktywności seksualnej, takie jak petting, necking są przez dziewczęta traktowane oddzielnie i równorzędnie ze stosunkiem płciowym. Dziewczyny, w mniejszym od chłopców stopniu, dbają o to by pieszczoty zakończyły się orgazmem. Znajomość własnego ciała i reakcji jest u nich mniejsza niż u chłopców, dlatego też trudniej im zadbać o orgazm, czy nawet go przeżyć. W związku z tym młode kobiety dążą do przedłużania i rozbudowy fazy pettingu. Dzięki temu zyskują wiedzę, nie tylko na temat ciała i reakcji płci przeciwnej, ale przede wszystkim na temat własnego ciała i cielesnych doznań.

Chłopcy, w większości przypadków, mają do tego inne podejście. Są zazwyczaj bardziej doświadczeni seksualnie od swoich rówieśnic, bo częściej i wcześniej niż one zaczynają się masturbować. Autostymulacja umożliwia im poznanie swojego ciała, jego reakcji i przeżywanie orgazmu. Petting, necking odbierają jako wstęp do stosunku seksualnego i gdy tylko dziewczyna zezwala, chętnie porzucają pieszczoty na rzecz stosunku płciowego.

Petting, necking

Petting jest jedną z pierwszych aktywności seksualnych pojawiających się w parze. Polega na pieszczotach mających doprowadzić do orgazmu.
Pettingiem, zazwyczaj, nazywa się stymulację genitalną z wykluczeniem stosunku seksualnego. Natomiast pieszczoty górnych części ciała, zwłaszcza piersi, określane są jako necking.

W rozwoju psychoseksualnym człowieka petting, necking jest ważnym etapem. Umożliwia poznanie ciała partnera płci przeciwnej, odkrycie jego potrzeb oraz odczuć. Daje także możliwość doświadczenia i zrozumienia własnych reakcji na kontakt cielesny z drugim człowiekiem i jego dotyk.

Petting jest stosunkowo bezpieczną formą aktywności seksualnej. Nie stwarza ryzyka zajścia w ciążę i przygotowuje psychikę oraz ciało, na bardziej zaawansowane formy seksualnych zachowań, np: stosunek płciowy.

Poczytaj także:
Pierwszy raz, czyli inicjacja seksualna
Nastolatek i odpowiedzialność