Orgazm pochwowy może mieć każda kobieta

Orgazm jest unikatem

Orgazm jest fizjologicznym unikatem. Zwłaszcza w przypadku orgazmu kobiecego trudno o jego wyjaśnienie. Badacze cały czas starają się znaleźć powód występowania orgazmu u kobiet posiłkując się zazwyczaj teoriami ewolucyjnymi. Badania nie potwierdzały jednej z nośniejszych hipotez, że podczas orgazmu łatwiej kobiecie zajść w ciążę.

Ponoć jedynie ok. 15% kobiet jako pierwsze doświadczenie orgazmiczne podaje orgazm pochwowy. U większości pań orgazm pochwowy przychodzi wraz z upływem czasu, doświadczeniami, także takimi jak ciąża, karmienie piersią. Wrażliwość stref erogennych może się zmieniać.

Pozytywne przeżywanie seksu, znajomość własnego ciała i jego reakcji oraz umiejętność odczuwania przyjemności płynącej z różnego rodzaju pieszczot sprzyjają pojawieniu się orgazmu pochwowego.

Pary próbują różnych sposobów, urozmaicają pieszczoty i dzięki temu wywołują inny, niż dotychczas, rodzaj orgazmu. Są też tacy, którzy stosują specjalne ćwiczenia w celu doprowadzenia kobiety do orgazmu pochwowego.

Trening mięśni dna miednicy

Kobieta jest w stanie zwiększyć swą pobudliwość i zdolność do orgazmu poprzez ćwiczenia mięśni dna miednicy. Ich dobre napięcia ułatwia osiągnięcie orgazmu pochowowego.

Kobieta powinna rozpoznać ten mięsień i panować nad nim. A poprzez trening zwiększyć jego siłę i prężność.

Dla rozpoznania tzw. mięśni Kegla należy, podczas oddawania moczu, spróbować powstrzymywać strumień. Gdy mięsień zostanie rozpoznany zaleca się ćwiczenie go poza toaletą (bez oddawania moczu), przy wyobrażeniu, że zaciska i rozluźnia się pochwę. Takie ćwiczenia wykonuje się kliklukortnie w ciągu dnia. Zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Do ćwiczeń dołączyć można fantazje erotyczne.

Panowanie nad mieśniem jest w prosty sposób sprawdzalne. Wystarczy wprowadzić palec do pochwy i postarać się mięsień zacisnąć. Można również spróbować z dwoma palcami. Po umieszczeniu ich w pochwie trzeba rozewrzeć palce jak nożyczki i za pomocą skurczu mięśnia łonowo guzicznego postarać się palce zbliżyć do siebie.

Ruch mięśnia powoduje zwiększenie przekrwienia strefy waginalnej, co pozytywnie wpływa na seksualne reakcje – to dodatkowa zaleta wyćwiczonych mięśni Kegla.

Ponadto bardzo korzystne w ćwiczeniach jest to, że kobieta w ich trakcie, skupia uwagę na swoich miejscach intymnych, pochwie.

Jest jeszcze jeden plus umiejętności obkurczania mięśni. Gdy w trakcie stosunku seksualnego kobieta zacznie zaciskać i rozkurczać mięsień, zwiększy doznania mężczyzny.

Czas

Aby mogło dojść do orgazmu pochwowego konieczne jest wydłużenie czasu trwania stosunku seksualnego. Stosunek musi trwać kilka minut, a kobieta w jego trakcie skoncentrowana jest na czuciu pochwy. Gdy podniecenie zacznie narastać można (choć nie trzeba) wspomóc je pieszczotami łechtaczki. Przy czym cały czas uwaga powinna być skupiona na doznaniach płynących z pochwy.

Trening strukturalny

Inny rodzaj treningu jest bardziej ustrukturalizowany i obejmuje 3 etapy. Każdy z tych etapów składa się z kilkunastu sesji (np.: 14). Trening wykonuje się samodzielnie lub w parze.

Etap pierwszy.
Podczas pieszczot łechtaczki należy wyobrażać sobie stymulację pochwy i dzięki temu orgazm łechtaczkowy powiązać z wyobrażeniami stosunku seksualnego.

Etap drugi.
Do pochwy wprowadza się członek (może być sztuczny) i koncentruje się na doznaniach z pochwy. Następnie, nie wyjmując członka z pochwy, trzeba doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego.

Etap trzeci.
Skupiając się na odczuciach płynących z pochwy, należy wprowadzić członek do pochwy, tuż przed orgazmem łechtaczkowym.

Cierpliwość kluczem do sukcesu

Okres rozbudzania ogniska zmysłowego w pochwie może być bardzo długi. Zatem potrzeba cierpliwości, spokoju. Zadaniowe podejście nie jest korzystne. Za to zaciekawienie i fascynacja nowymi doznaniami dobrze wpływa na proces uczenia się orgazmu pochwowego.

Pamiętajmy, że współżycie ma służyć przede wszystkim budowaniu więzi emocjonalnej i fizycznej, a nie uganianiu się za konkretnym rodzajem orgazmu.

 

Poczytaj także:
Orgazm łechtaczkowy vs. orgazm pochwowy
Problem z orgazmem