Orgazm pochwowy może mieć każda kobieta

Orgazm jest unikatem

Orgazm jest fizjologicznym unikatem. Zwłaszcza w przypadku orgazmu kobiecego trudno o jego wyjaśnienie. Badacze cały czas starają się znaleźć powód występowania orgazmu u kobiet posiłkując się zazwyczaj teoriami ewolucyjnymi. Badania nie potwierdzały jednej z nośniejszych hipotez, że podczas orgazmu łatwiej kobiecie zajść w ciążę.

Ponoć jedynie ok. 15% kobiet jako pierwsze doświadczenie orgazmiczne podaje orgazm pochwowy. U większości pań orgazm pochwowy przychodzi wraz z upływem czasu, doświadczeniami, także takimi jak ciąża, karmienie piersią. Wrażliwość stref erogennych może się zmieniać.

Pozytywne przeżywanie seksu, znajomość własnego ciała i jego reakcji oraz umiejętność odczuwania przyjemności płynącej z różnego rodzaju pieszczot sprzyjają pojawieniu się orgazmu pochwowego.

Pary próbują różnych sposobów, urozmaicają pieszczoty i dzięki temu wywołują inny, niż dotychczas, rodzaj orgazmu. Są też tacy, którzy stosują specjalne ćwiczenia w celu doprowadzenia kobiety do orgazmu pochwowego.

Trening mięśni dna miednicy

Kobieta jest w stanie zwiększyć swą pobudliwość i zdolność do orgazmu poprzez ćwiczenia mięśnia łonowo-guzicznego. Jego dobre napięcia ułatwia osiągnięcie orgazmu pochowowego.

Kobieta powinna rozpoznać ten mięsień i panować nad nim. A poprzez trening zwiększyć jego siłę i prężność. Dobrym na to sposobem są ćwiczenia zaproponowane przez Kegel’a. Arnold Kegel leczył nimi incontinentia urinae (nietrzymanie moczu).

Dla rozpoznania tzw. mięśni Kegla należy, podczas oddawania moczu, spróbować powstrzymywać strumień. Gdy mięsień zostanie rozpoznany zaleca się ćwiczenie go poza toaletą (bez oddawania moczu), przy wyobrażeniu, że zaciska i rozluźnia się pochwę. Takie ćwiczenia wykonuje się kliklukortnie w ciągu dnia. Zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Do ćwiczeń dołączyć można fantazje erotyczne.

Panowanie nad mieśniem jest w prosty sposób sprawdzalne. Wystarczy wprowadzić palec do pochwy i postarać się mięsień zacisnąć. Można również spróbować z dwoma palcami. Po umieszczeniu ich w pochwie trzeba rozewrzeć palce jak nożyczki i za pomocą skurczu mięśnia łonowo guzicznego postarać się palce zbliżyć do siebie.

Ruch mięśnia powoduje zwiększenie przekrwienia strefy waginalnej, co pozytywnie wpływa na seksualne reakcje – to dodatkowa zaleta wyćwiczonych mięśni Kegla.

Ponadto bardzo korzystne w ćwiczeniach jest to, że kobieta w ich trakcie, skupia uwagę na swoich miejscach intymnych, pochwie.

Jest jeszcze jeden plus umiejętności obkurczania mięśni. Gdy w trakcie stosunku seksualnego kobieta zacznie zaciskać i rozkurczać mięsień, zwiększy doznania mężczyzny.

Czas

Aby mogło dojść do orgazmu pochwowego konieczne jest wydłużenie czasu trwania stosunku seksualnego. Stosunek musi trwać kilka minut, a kobieta w jego trakcie skoncentrowana jest na czuciu pochwy. Gdy podniecenie zacznie narastać można (choć nie trzeba) wspomóc je pieszczotami łechtaczki. Przy czym cały czas uwaga powinna być skupiona na doznaniach płynących z pochwy.

Trening strukturalny

Inny rodzaj treningu jest bardziej ustrukturalizowany i obejmuje 3 etapy. Każdy z tych etapów składa się z kilkunastu sesji (np.: 14). Trening wykonuje się samodzielnie lub w parze.

Etap pierwszy.
Podczas pieszczot łechtaczki należy wyobrażać sobie stymulację pochwy i dzięki temu orgazm łechtaczkowy powiązać z wyobrażeniami stosunku seksualnego.

Etap drugi.
Do pochwy wprowadza się członek (może być sztuczny) i koncentruje się na doznaniach z pochwy. Następnie, nie wyjmując członka z pochwy, trzeba doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego.

Etap trzeci.
Skupiając się na odczuciach płynących z pochwy, należy wprowadzić członek do pochwy, tuż przed orgazmem łechtaczkowym.

Cierpliwość kluczem do sukcesu

Okres rozbudzania ogniska zmysłowego w pochwie może być bardzo długi. Zatem potrzeba cierpliwości, spokoju. Zadaniowe podejście nie jest korzystne. Za to zaciekawienie i fascynacja nowymi doznaniami dobrze wpływa na proces uczenia się orgazmu pochwowego.

Pamiętajmy, że współżycie ma służyć przede wszystkim budowaniu więzi emocjonalnej i fizycznej, a nie uganianiu się za konkretnym rodzajem orgazmu.

 

Poczytaj także:
Orgazm łechtaczkowy vs. orgazm pochwowy
Problem z orgazmem

  1. ikolorowanki

    26 grudnia 2017 at 09:45

    Myślę, że masz bardzo dużo racji w tym co zostało tutaj napisane

Komentarze są wyłączone.