Domowe sposoby na pochwicę

Rodzaje pochwicy

Leczenie pochwicy z powodzeniem odbywa się u seksuologa. Pochwica to nazwa trudności uniemożliwiającej kobiecie odbycie stosunku seksualnego. Rozróżna się pochwicę pierwotną (trwającą od pierwszego kontaktu seksualnego), pochwicę wtórną (stosunek seksualny nie jest możliwy od pewnego momentu historii życia pacjentki) i pochwicę immisyjną (możliwe jest wprowadzenie do pochwy palca, wziernika, tamponu, wibratora ale nie prącia).

Po tym teoretycznym wprowadzeniu zapraszam do zapoznania się z historią pacjentki, która samodzielnie postanowiła poradzić sobie z problemem.

Telefon do seksuologa

Zadzwonił telefon. W słuchawce zabrzmiał niepewny kobiecy głos. Kobieta przedstawiła się i zadała pytanie o konsultację telefoniczną. Z reguły takiej nie udzielano o czym dzwoniąca została od razu poinformowana. Mimo to nie zrezygnowała.

Wydawała się być bardzo zdesperowana. Nie rozłączała się, choć tłumaczono jej, że telefoniczna konsultacja jest kiepskim pomysłem, że dodzwoniła się do lekarza, którego obowiązkiem jest wykonanie badania. Ale ona była nieugięta. Prosiła o chwilę rozmowy powtarzając w kółko to samo zdanie: proszę dać mi tylko chwilę, nie mam nic do stracenia, bardzo proszę. Jedyną opcją zakończenia rozmowy było odrzucenie połączenia i tym samym, przerwanie kobiecie w połowie zdania. Nie wypadało. Dlatego kobieta dopięła swego i została wysłuchana.
Tak jak wcześniej obiecała, w kilku zdaniach streściła swoją sytuację. Rzecz się miała następująco…

Gdy stosunek seksualny nie jest możliwy

Pani, młoda osoba, na progu zamążpójścia cierpiała z powodu niemożności odbycia stosunku seksualnego. Obawiała się ślubu w takiej sytuacji. Narzeczony zapewniał ją, że to nie jest najważniejsze, ale ona wiedziała, iż z takiego powodu małżeństwo może zostać unieważnione. Poza tym, co było dla niej szczególnie istotne, chciała żyć tak jak inne kobiety. Pragnęła doświadczać seksu w pełni, a seks bez stosunku wydawał jej się nieco wybrakowany. Chodziło przede wszystkim o to by móc, by spróbować, bo obecnie nie była w stanie.

Wprowadzenie członka do pochwy, z niejasnych względów, było po prostu niemożliwe. Przy każdej próbie odczuwała ból. Miała poczucie jakby pochwa była zaciśnięta, za mała, może jakoś nieprawidłowo rozwinięta.

W gabinecie ginekologa dowiedziała się, że z jej budową wszystko w porządku, a cierpi z powodu pochwicy. Niestety lekarz, który to stwierdził nie był w stanie pomóc. Leczenie pochwicy  przeprowadza seksuolog – oznajmił i zalecił wizytę u seksuologa.

Niestety, seksuologa w promieniu kilkudziesięciu kilometrów nie było. Musiałaby przemierzyć bardzo długą drogę by dotrzeć do gabinetu specjalisty. Nie było to możliwe, nie w tym momencie jej życia.

Leczenie pochwicy odbywa się metodą treningową

Przestali próbować, także dlatego by problem się nie nasilił. Kobieta przezuwała, że liczne próby skończone niepowodzeniem utrwalą kłopot i trudniej będzie się go pozbyć. W takiej sytuacji, tym bardziej musiała coś zrobić. Dlatego rozpoczęła akcję telefonowania do specjalistów, pełna nadziei na jakąkolwiek pomoc, choćby małą wskazówkę jak postępować do czasu aż będzie mogła zawitać u seksuologa.

Swoją opowieść skończyła zdaniem: wiem, że konieczne jest badanie przeprowadzone przez lekarza seksuologa, oraz zebranie wywiadu. I wiem, że dopiero wtedy można ustalić stopień zaawansowania pochwicy, dochodzić jej źródeł i dobrać odpowiednią metodę treningową. Wtedy leczenie pochwicy przynosi najlepsze rezultaty. Słyszałam te zalecenia wiele razy. Ale dla mnie wycieczka do lekarza jest wielką wyprawą, dlatego najpierw chciałabym chociaż spróbować pokonać problem samodzielnie.

– Oj proszę pani – westchnął lekarz. Co ja mam z panią zrobić… – zamyślił się lekarz.
– Poproszę o jakieś wskazówki – podpowiedziała rozmówczyni.
– Uparta pani! Niech będzie… Ma pani coś do pisania pod ręka? Proszę pisać – zarządził lekarz.
Kobiecie spadł kamień z serca i czym prędzej zaczęła notować słowa, które wybrzmiewały w słuchawce telefonu…

Leczenie pochwicy – ćwiczenia
Ćwiczenie nr 1

Na początek niechże się pani dokładnie zaznajomi z własnym ciałem. Weźmie lusterko i dokładnie wszystkie jego części obejrzy, ze szczególnym baczeniem na narządy płciowe. Może je pani pooglądać na stojąco, na leżąco, w różnych pozycjach. Proszę je pobadać palcami, podotykać, ale nie próbować wprowadzać czegokolwiek do pochwy. Kiedy uda się pani to wykonać, kiedy będzie pani potrafiła, tak po prostu, bez szczególnych emocji oglądać siebie i swoje miejsca intymne nago, bez skrępowania je badać, wówczas proszę przejść do kolejnego zalecenia.
Notuje pani? – zapytał lekarz
Tak, tak – odpowiedziała spiesznie kobieta.

Ćwiczenie nr 2

No więc kolejnym krokiem jest oswojenie pani z ciałem partnera. Proszę w komfortowych warunkach, miłej atmosferze, bez pośpiechu podotykać go, popieścić, pobudzać jego członek. Może być ręką, może być także ustami, jak tam lubicie. Chodzi o to by się pani nie wstydziła, by się pani oswoiła z widokiem nagiego mężczyzny, z jego odpowiedzią na bodźce seksualne, z reakcjami jego ciała.
Jasne? – zagadnął lekarz
– Tak – odparła kobieta.
– No to kontynuujmy…

Gdy poczuje się pani w pełni oswojona z ciałem partnera– będzie je pani mogła pieścić bez skrępowania czując przede wszystkim podniecenie, ekscytację i chęć bliskości wówczas można spróbować kolejnego ćwiczenia.

Ćwiczenie nr 3

Musi pani w dogodnym dla siebie momencie i wygodnych, bezpiecznych warunkach zrelaksować się. Gdy uda się pani rozluźnić proszę podotykać ręką swoje narządy płciowe.

Powoli rozszerzyć wargi sromowe, pobadać wejście do pochwy. Są to miejsca bardzo dobrze ukrwione, ich dotyk sprawia przyjemność. Należy się na tych miłych doznaniach skoncentrować i dotykać dalej, w różnorodny sposób, z różną siłą nacisku – odnaleźć dotyk dający największą przyjemność.

Ćwiczenie nr 4

Przy kolejnej próbie można zintensyfikować doznania. Podczas, gdy dotyk dający największą przyjemność spowoduje przyspieszenie oddechu, należy się na tym oddechu skoncentrować i będąc skupioną na oddychaniu wprowadzić swój palec do pochwy i oswajać się z jego obecnością. W przypadku niepowodzenia, skupić uwagę na: „wdech, wydech, wdech, wydech” i ponowić próbę.
– Czy do tej pory wszystko jest dla pani zrozumiałe?
– Tak.

Ćwiczenie nr 5

Kolejne ćwiczenie jest zbliżone do poprzedniego, z tą różnicą, że zamiast palca użyje pani fantomu członka, lub wibratora. Jeśli pani nie posiada, to trzeba zakupić, w stacjonarnym sklepie erotycznym, bądź internetowym. Proszę się nie obawiać, opakowanie jest bardzo dyskretne.

Zatem, w komfortowych warunkach pieści pani swoje narządy płciowe, wsłuchuje się w przyspieszający oddech i delikatnie wkłada fantom do pochwy.

Ćwiczenie 6

Następny krok polega na tym, że podczas pani ćwiczenia z palcem i fantomem jest obecny partner. Może się przyglądać, może panią dotykać, ale nie może próbować penetracji, ani palcem, ani członkiem. Wszystkie pozostałe elementy zadania pozostają zachowane. Proszę pamiętać o odpowiedniej atmosferze, rozluźnieniu, koncentracji na przyjemnych doznaniach.

Ćwiczenie 7

Powtórna próba to zaproszenie partnera do aktywności. Tym razem jego zadaniem jest wprowadzenie palca do pochwy. Możecie się wcześniej umówić na to który konkretnie ma to być palec oraz na hasło oznaczające, że jest pani gotowa i inne hasło sygnalizujące zakończenie.

Zadanie musi być wykonane w całości – najpierw zadbanie o odpowiednie warunki, chęć zbliżenia, relaksacja, wzajemne pieszczoty, z uwzględnieniem miejsc intymnych, w tym okolic pochwy. Następnie pani wprowadza swój palec do pochwy, po czym, z pani pomocą, próbuje to samo wykonać partner.

– Zapisała pani wszystko? Jakieś wątpliwości się w pani pojawiły? – zapytał lekarz.
– Nie mam żadnych pytań, wszystko zanotowałam – odparła kobieta.
– Dobrze, przejdźmy dalej…

Każde powtórne ćwiczenie będzie powieleniem poprzedniego, z tym że dodamy do niego nowy detal.

Ćwiczenie 8

Powtórzę raz jeszcze, bo to bardzo ważne – organizujecie wygodną, komfortową przestrzeń i atmosferę, relaksujecie się, zwłaszcza pani, pieścicie i gdy pani czuje się wystarczająco podniecona, gotowa, wkłada własny palec do pochwy, następnie czyni to partner swoim palcem i – tu pojawia się nowy element – należy wykonywać palcem delikatne ruchy w pochwie.

Ćwiczenie 9

Kolejny krok – mężczyzna wprowadza fantom (wibrator).

Ćwiczenie 10

W następnym ćwiczeniu nowym elementem jest wprowadzenie członka do pochwy. Dobrze to zrobić w pozycji ułożenia ginekologicznego – czyli w takiej pozie jaką przyjmuje pani w gabinecie lekarskim podczas badania ginekologicznego. Dla pewności wyjaśnię: kładzie się pani na wznak w taki sposób aby pośladki były zbliżone do krawędzi np.: łóżka. Nogi zgięte w kolanach, maksymalnie odwodzi pani w stawach biodrowych.

W tym zadaniu chodzi tylko o to, by wprowadzić członek do pochwy, żadnych ruchów proszę nie wykonywać. Ma się pani oswoić z sytuacją.

Ćwiczenie 11

Powtórna próba polega dokładnie na tym samym co poprzednia, tyle że mężczyzna wprowadza członek głębiej, nie wykonując przy tym ruchów frykcyjnych.

Ćwiczenie 12

Aż wreszcie docieramy do ostatniego etapu – jest atmosfera, gra wstępna, pieszczoty miejsc intymnych, pochwy, także w środku i następuje wprowadzenie członka do pochwy i ruchy członka w pochwie.

Nic na siłę!

Tyle – podsumował lekarz – wie pani co robić?
– Tak, bardzo dziękuję – odparła kobieta
– Dwanaście ćwiczeń pani sobie zapisała. Jeżeli podczas ich realizowania zauważy pani brak postępu na jakimkolwiek etapie, nie wykonuje pani kolejnego! Dopiero wtedy, gdy oswoi się pani z sytuacją z konkretnego ćwiczenia, gdy zadanie nie będzie stanowiło dla pani problemu, przechodzi pani do ćwiczenia następnego. Tak odbywa się leczenie pochwicy. To bardzo ważne! A gdy tylko będzie pani miała możliwość, proszę udać się do seksuologa. Proszę też sobie wziąć do serca to co teraz powiem: jeśli nie będzie postępu w ćwiczeniach, utknie pani na jakimś, wizyta jest obowiązkowa i konieczna, bo samodzielne leczenie pochwicy w takiej sytuacji może być fatalne w skutkach. Proszę nie robić nic na siłę i dać sobie czas. Także w trakcie ćwiczeń nie wolno wam się spieszyć.
– Zrozumiano? – zapytał i słychać było, że się uśmiecha.
– Tak doktorze, bardzo, bardzo dziękuję! Będę stosowała się do wszystkich zaleceń i zorganizuje wizytę u seksuologa, nawet wtedy gdy będzie mi dobrze szło – zapewniła kobieta
– Świetnie, obiecuje pani?
– Obiecuję – odparła kobieta.
– To zapytam na koniec raz jeszcze, jakieś pytania?

Poczytaj także:
Nieskonsumowany związek