Miłość francuska

O tym czym jest seks oralny i miłość francuska, kto to uprawia, trochę historii, a dla zainteresowanych techniki.

Zacznijmy od opowiastki z życia wziętej wyjaśniającej…

– Mamo, co to znaczy miłość francuska? – zapytała dziewczynka.
– Dlaczego pytasz? – odpowiedziała pytaniem na pytanie matka.
– W telewizji tak mówili – szczerze odpowiedziało dziecko.
– Miłość francuska jest wtedy, gdy dwoje dorosłych, kochających się ludzi, całuje się po całym ciele– odparła kobieta.
– Po co? – dopytywała dziewczynka.
– By w ten sposób okazać sobie miłość i dlatego, że jest to przyjemne – powiedziała matka.
– Hm…– zamyśliła się dziewczynka. – Mamo ale chodzi o całowanie wszędzie, wszędzie? – dociekała.
– Tak – odpowiedziała matka.
– O fuj!!! – krzyknęła dziewczynka.
– Córeczko, nie fuj, tylko to jest dla ludzi dorosłych – odparła kobieta.

I kontynuujmy już bardziej naukowo…

Seks oralny to inaczej…

Miłość francuska, fellatio, cunnilingus, cunnilinctio, pozycja 69, oralizm, seks oralny, stosunek oralny, kontakty oralne, pieszczoty oralne, to nazwy praktyki seksualnej polegającej na pobudzaniu prącia lub sromu ustami.

Określenie „miłość francuska” nawiązuje do Francji, w której seks oralny zyskał sporą sławę, szczególnie wśród klientów XIX wiecznych „pań do towarzystwa”.

Fellatio pochodzi z łacińskiego, gdzie słowo fellare oznacza ssać i odnosi się do pobudzania męskich narządów płciowych przez kobietę.

Cunnilingus jest określeniem będącym żeńskim odpowiednikiem fellatio. Powstało z połączenia dwóch słów: cunnus oznaczającego srom i lingua – język.

Oralizm definiuje się jako formę osiągania orgazmu u obu płci, przez pieszczoty narządów płciowych językiem, bądź wargami.

Pozycja 69 to wzajemne i jednoczesne pieszczoty oralne uprawiane w parze.

Są też inne określenia, bardziej potoczne, a nawet wulgarne. Te wulgarne ominę, a z potocznych wspomnę: robienie loda, laski, minety.

W piśmiennictwie seksuologicznym przeczytać można, że seks oralny to jedna z najczęściej podejmowanych form aktywności seksualnej, o której stało się głośno za sprawą rewolucji seksualnej, w II połowie XX wieku. Co wcale nie oznacza, że wcześniej miłość francuska nie była popularna.

Historia

O stosunku oralnym wiedziano już w starożytności. To z tego okresu pochodzą pierwsze wzmianki dotyczące tej formy seksu.

Miłość francuska prezentowana była także od zarania dziejów w sztuce erotycznej wszystkich kultur.

W indyjskich świątyniach płaskorzeźby przedstawiają seks oralny w licznych pozycjach, a w Japońskiej sztuce erotycznej pieszczoty oralne prezentowane były na rycinach.

Seks oralny cieszył się popularnością także w Chinach. Przekazy historyczne donoszą, że jedna z Cesarzowych wprowadziła pewien ciekawy obyczaj. Otóż każdy mężczyzna, którego przyjmowała na dworze i wszyscy ambasadorowie składający listy uwierzytelniające, oddawali Cesarzowej hołd poprzez zrealizowanie jej cunnilinctio.

Jak głoszą przekazy, mistrzynią miłości oralnej była egipska królowa Kleopatra. Ponoć potrafiła zaspokoić oralnie około stu mężczyzn, w przeciągu jednej nocy. A dzięki swojemu entuzjazmowi w tej sprawie zyskała przydomek: „otwartousta”.

W dawnym Rzymie natomiast panował dość osobliwy stosunek do aktów oralnych. Jeśli do praktyk oralnych dochodziło pomiędzy reprezentantami tej samej grupy społecznej, to były potępiane. Jednak w sytuacji, w której przyjemność oralną dawała osoba z niższej warstwy, wówczas przyjmujący rozkosz człowiek, zyskiwał szacunek i podziw.

Z ok. 500 r. n. e pochodzi Kamasutra, która szczegółowo zajmuje się opisem fellatio i w której znajdują się wzmianki dotyczące cunnilingus. W Kamasutrze fellatio przypisuje się mężczyznom, którzy wykorzystywali swoje usta jako zastępstwo waginy. Natomiast kobiety praktykujące seks oralny uchodziły za bezwstydne i były potępiane.

Wspomnę jeszcze, że różne wyznania zajmują różne stanowiska w stosunku do miłości francuskiej. Największe religie świata akceptują pieszczoty oralne, jedynie chrześcijaństwo krytykuje oralizm, choć Biblia nie reguluje tej kwestii w żaden sposób.

Statystyki

Zapewne w związku z powyższym, wśród osób określających się jako bardzo religijne, seks oralny jest rzadziej akceptowany.

Ponad połowa Polaków uprawia miłość oralną, a prawie połowa badanych Polaków utrzymuje, że nigdy nie uskuteczniała tego rodzaju praktyk. Częściej, do pieszczot oralnych przyznają się mężczyźni. Dla 14% kobiet i 30% mężczyzn w Polsce, seks oralny jest ulubioną aktywnością erotyczną.

Ciekawostką mogą być wyniki badań przeprowadzonych (już jakiś czas temu) wśród młodzieży amerykańskiej. Wynika z nich, że młodzi Amerykanie uznają, iż kontakty oralne nie są formą seksu, ponieważ nie powodują utraty dziewictwa, nie stwarzają ryzyka ciąży i według nastolatków, zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową.

Techniki

Pozycja 69 to chyba najbardziej słynna technika seksu oralnego. Opisana została kilka akapitów wyżej.

Stymulacja łechtaczki językiem, bądź wargami jest najbardziej efektywną metodą zaspokojenia kobiety. Dlatego dobrze jest znać anatomię i fizjologię tego narządu (łechtaczki).
Intensywne pieszczoty żołędzi łechtaczki przy zsuniętym napletku, wielu paniom przynoszą rozkosz.
Niektóre kobiety preferują stymulację wokół łechtaczki.
Inne uwielbiają doznania płynące z ssania łechtaczki i jej okolic.
Warto pamiętać, iż upodobania pań związane z oralnymi pieszczotami łechtaczki są zróżnicowane i nierzadko zmieniają się wraz z fazami cyklu. Ponadto trzeba wprowadzać modyfikacje przy okazji kolejnych stosunków oralnych aby zapobiegać zmniejszeniu intensywności doznań wynikającego z przyzwyczajeń zakończeń nerwowych.

Metoda Kivina – to złożony sposób oralnej stymulacji łechtaczki – punktu K (dwa zgrubienia znajdujące się po obu stronach napletka łechtaczki) wraz z dotykaniem palcami przestrzeni pomiędzy przedsionkiem pochwy a odbytem.

Harmonijne poruszanie ustami wzdłuż członka to podstawowa metoda seksu oralnego darowanego mężczyznom. Doznania mężczyzny mogą być spotęgowane poprzez lizanie, ssanie, całowanie, kreślenie wzorów językiem, czy dodatkowo objęcie penisa dłonią.

„Głębokie gardło” – polega na wsunięciu członka w całości, czasami wraz z moszną, do ust i gardła.

Irrumatio – głowa partnerki (partnera) jest nieruchoma, a mężczyzna samodzielnie steruje ruchami członka w ustach.

Anilingus (rimming) – stymulacja oralna odbytu i jego okolic.

Ryzyko

To nieprawda, że seks oralny chroni przed STD (chorobami przenoszonymi drogą płciową).
Miłość francuska odgrywa obecnie istotną rolę w epidemiologii chorób zakaźnych, ponieważ jest to forma aktywności seksualnej, która umożliwia transmisję HIV, HPV, HSV, HAV, kiły, rzeżączki, chlamydii. I z racji tego, że seks oralny nie stwarza ryzyka zapłodnienia, zapomina się przy nim o stosowaniu prezerwatyw.

Miłość francuska nie przez wszystkich uznawana jest za formę seksu. Niektórzy określenie seks rezerwują dla stosunku waginalnego, seks oralny traktując jako formę niewinnej, choć seksualnej zabawy. W związku z tym fellatio/cunnilingus praktykowane jest z większą ilością, nie zawsze dobrze znanych partnerów (partnerek), co sprzyja zakażeniom. Dlatego tym bardziej ważne jest rozpowszechnianie rzetelnej wiedzy na temat stosunku oralnego zwłaszcza, że jak pokazują badania, cieszy się on coraz większą popularnością, także wśród ludzi młodych.