Fantazje seksualne, cz. 2

Świat fantazji seksualnych jest niezmiernie osobistym obszarem. Nie ma zasady udanego związku, która mówi, że należy się nim dzielić z partnerem. Jest wręcz tak, że wielu specjalistów z dziedziny zdrowia seksualnego sądzi, iż niektóre fantazje w danej parze nie powinny ujrzeć światła dziennego. Bywa bowiem tak, że nadmierna szczerość staje się zabójcza dla związku, bo partner/partnerka nie jest w stanie zaakceptować/ma negatywny stosunek do marzeń swojej drugiej połówki.
Istnieją związki, w których opowieści o tym co drzemie w wyobraźni urozmaicają życie seksualne. W innych uatrakcyjniają sferę seksualną poprzez wprowadzanie ich w życie.
W wielu przypadkach fantazje seksualne pozostają w obszarze nieurzeczywistnionych marzeń.
Od fantazji do ich wykonania jest długa droga, a że fantazje naturalnie składają się na ludzką psychikę, nie ma potrzeby się nimi nadto niepokoić.

Taki to wstępik i jednocześnie komentarz do opowieści Mai, jednej z bohaterek wcześniejszej historii dotyczącej seksualnych fatnazji.

Wracamy więc do sobotniego spotkania dziewczyn, Natalii, Agi i Mai, które przerodziło się w osobiste wyznania.

Natalia:
– Gdy byłam nastolatką marzyłam o romantycznych chwilach spędzonych u boku chłopaka z kolorowej gazety, albo kolegi z wyższej klasy. Wyobrażałam sobie, że się całujemy, on mnie dotyka, tracę dla niego głowę. Później miewałam różne myśli. Obecnie włącza mi się fantazja o tym, że chciałabym mocniejszego seksu bez gry wstępnej. Wyobrażam sobie, że mój chłopak odwiedza mnie w pracy, idziemy do kuchni, nikogo nie ma, bez pytania opiera mnie o ścianę no i wiecie co dalej… Czy to normalne?
– Chyba tak – odparła bez zastanowienia Aga – znam kilka kobiet, które miewają tego typu marzenia.
– To raczej częsta fantazja. Pamiętacie informacje, które przekazał mi seksuolog? – dodała Maja. – Było tam przecież, że ludzie często fantazjują o swoich partnerach, o różnorodnych sceneriach i pozycjach, że kobiety w swoich fantazjach są raczej uległe i ekscytuje je dominacja i siła mężczyzny.
– Ja nie wiem, czy mój chłopak umiałby wejść w rolę „samca Alfa”. Kiedyś zaproponowałam mu „szybki numerek”, zestresował się i nic z tego nie było – wyznała Natalia.
– Patrzcie jacy ludzi są różni – wtrąciła Maja. – Mój serdeczny kolega marzy o szybkim seksie ze swoją dziewczyną, ale ona potrzebuje długiej i rozbudowanej gry wstępnej. Za to przebiera się dla niego w lateksowy kombinezon, bo jest to również element jego fantazji.
Aga na to:
– Faceci to chyba mają coś z tym przebieraniem, co?
– Ponoć są wzrokowcami… mnie to nieszczególnie dziwi – powiedziała Maja.
– Poza tym pornoli się naoglądali jako dzieciaki i im zostało – dodała żartobliwie Natalia.
– Śmiejesz się ale to chyba tak jest, że te wczesne doświadczenia seksualne gdzieś w nas zostają. Ja jako nastolatka wyobrażałam sobie sceny z „Błękitnej laguny”, strasznie mnie to kręciło wtedy. Teraz też zdarza mi się miewać sny, czy fantazje rodem z Harlequina – zaśmiała się Maja.
– Zgadzam się – powiedziała Aga. Obrazy z filmów silnie oddziałują na psychikę. Pamiętacie tę scenę na sofie z Mullholand Drive? Ileż to razy uaktywniła mi się w myślach. Niezwykle podniecająca.
– Nooo… a czy Ty Maja miewasz fantazje z kobietami? Bo, że Aga takie ma, to się spodziewam – zagaiła Natalia.
– Nie, nie przypominam sobie – odpowiedziała Maja. Ale wiem, że mojej siostrze się zdarzają. Nawet zainteresowała się nimi i wyszło, iż i w nich nie ma nic szczególnego. Kobietom się takie fantazje trafiają i nie muszą one świadczyć o skrywanej homo, czy biseksualności. Często kobieta z marzenia jest wyprojektowaną wersją samej fantazjującej, czyli kimś kto potrafi czytać w myślach dzięki czemu perfekcyjnie orientuje się w jej potrzebach i pragnieniach.
– Faceci też lubią seks dwóch kobiet – odezwała się Natalia.
– Ba! Standard. A najlepiej jeszcze jakby te dwie kobiety zainteresowane były tym facetem. To spełnia ich marzenia o byciu pożądanymi i wyjątkowo atrakcyjnymi kochankami – oznajmiła Maja.
– Znacie jeszcze jakieś męskie fantazje? – dopytywała Aga.
– Ponoć faceci szczególnie lubią sceny seksu z nieznajomymi. Kobieta w takim obrazie jest zawsze młoda, wyjątkowo atrakcyjna, chętna, doświadczona, wyuzdana, nawet perwersyjna i koniecznie chce się kochać tylko z nim, z nikim innym – udzieliła informacji Natalia.
– Natalka, jaka cicha woda z ciebie… – zaśmiała się Aga – Skąd wiesz?
– Czyta się to się wie – zripostowała Natalia.
A Maja dodała:
– Przecież nie tylko mężczyźni fantazjują o nieznajomych, kobiety także często w swoich myślach przywołują obrazy zbliżenia z nieznanym mężczyzną, najlepiej żeby jeszcze był egzotyczny – jakiś Murzyn, czy Azjata.
– Azjata? – zainteresowała się Natalia.
Dziewczyny zaczęły się śmiać. Były zgodne, że kobietom zdarza się marzyć o mężczyznach z wyjątkowo okazałymi członkami. Podobnie jak mężczyźni fantazjują o kobietach z dorodnym, uwydatnionym biustem, czy ponętnymi, podkreślonymi strojem pośladkami.
– To mi przypomina, że gdzieś czytałam, iż niemal każdy facet jest w pewnym sensie fetyszystą – wspomniała Maja.
– Jak to? – zaniepokoiła się Natalia.
– Ano tak to. Dla jednego szczególnie podniecające u kobiety są piersi, a dla innego pośladki, albo nogi. Ten uwielbia kobietę w pończochach, a tamtem ma wyjątkowo udany seks, gdy jego partnerka jest w wysokich obcasach. I nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że liczy się kobieta, a jej atrybuty, czy element stroju są tylko dodatkiem upikantniającym współżycie.
– A jak to jest u osób homoseksualnych – zaciekawiła się Maja, kierując to pytanie do Agi.
– Nie wiem. Trudno powiedzieć cokolwiek ogólnie, bo do tej pory tym tematem badacze chyba niespecjalnie się zajmowali. Zwłaszcza homoseksualnością w wydaniu żeńskim. Słyszałam dużo więcej historii na temat fantazji gejów i to są fantazje nieugładzone przez kontakt z kobietą. Wydaje mi się, że mężczyźni są w swoich fantazjach, pragnieniach, a nawet praktykach seksualnych nieco zahamowani przez partnerki, żony.
Ja miewam fantazje z gatunku romantycznych, moja partnerka, z tego co wiem, także. Ale nie uznałabym tego za regułę. Jestem pewna, że to sfera tak samo zróżnicowana jak u osób heteroseksualnych.
– Pewnie masz rację – skwitowała Natalia. Jednak co do stopowania mężczyzn przez kobiety myślę, że to się zmienia. Panie stają się coraz bardziej wyzwolone i frywolne w sprawach łóżkowych. Mam koleżankę, która marzyła o sadomaso i namówiła na to swojego faceta. Ona jest w siódmym niebie, a on, biedak cały czas się przyzwyczaja…
Na co Maja opowiedziała:
– Słyszałam o facecie, którego podniecał cuckold – wyobrażał sobie, że jego dziewczyna (obecnie już żona) uprawia seks z innym… I wyobraźcie sobie, że ją namówił. Znaleźli kandydata w necie i spotkali się z nim. Po tym incydencie żona ma traumę, a facet nie może się pozbyć chęci powtórzenia tego zdarzenia.
– Masakra! – krzyknęła Natalia.
– I co w takiej sytuacji? – zapytała Aga.
– Wydaje mi się, że zależnie od tego jakie znaczenie ma seks w ich małżeństwie. Jeśli jest ważny to albo szanowny małżonek się opamięta, albo spróbują terapii, albo powinni się rozstać i każde z nich poszukać partnera bardziej dopasowanego seksualnie. Jeśli facet znajdzie sobie kobietę, która będzie miała podobne preferencje do jego to mogą być szczęśliwi – odrzekła Maja.
– Dla mnie to nie jest normalne, że kobieta z chęcią się zgadza na realizację takiej fantazji – podsumowała Natalia.
– A ja czytałam, że w seksuologii istnieje norma partnerska, która zostawia dorosłym ludziom możliwość swobodnego wyboru praktyk seksualnych sprawiających im rozkosz, pod warunkiem, że nie szkodzą one zdrowiu i innym – oznajmiła Aga.
– Ciekawe… ale to chyba temat na osobną dyskusję, co dziewczyny? – zapytała Natalia. Po czym dodała, że strasznie chce jej się spać.

Poczytaj także:
Fantazje seksualne, cz. 1